Достапни линкови

Вашингтон: 10 илјади Ирачани испрашувани во врска со војната во Ирак


Еф Би Ај соопшти дека околу 10 илјади ирачани кои живеат во Соединетите држави се испрашувани во потрага по информации во врска со војната во Ирак и превенцијата од терористички напади. Директорот Роберт Милер изјави дека граѓаните многу позитивно соработувале при што околу 250 извештаји за ирачките капацитети биле испратени до американските воени сили.
XS
SM
MD
LG