Достапни линкови

Азија: 11 милијарди долари штета од САРС


Економските последици од смртоносниот САРС вирус во Азија досега изнесуваат скоро единаесет милијарди долари. Во денеска објавениот преглед, базиран врз извештаите на владите на Далечниот Исток, економските загуби растат секојдневно.
XS
SM
MD
LG