Достапни линкови

Камбера: Идниот месец враќање на австралиските војници од Заливот


Австрaлискиот премиер Џон Хаурад изјави дека австралиските војници во идниот месец ќе го започнат враќањето од Заливот. Австралија, како дел од сојузничките сили, испрати две илјади војници, борбени авиони и три воени бродови.
XS
SM
MD
LG