Достапни линкови

Брисел: НАТО ја заврши мисијата за заштита на Турција


НАТО денеска реши да ја оконча својата мисија за заштита на Турција, која имаше цел да се спречат евентуалните опасности поради војната во Ирак. Портпаролот Ив Бродер изјави дека одлуката е донесена на барање на Турција по паѓањето на режимот на Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG