Достапни линкови

Скопје: Посета на францускиот премиер


Францускиот премиер Жан Пјер Рафарен за време на денешната кратка посета на Македонија го посети седиштето на европската команда на мисијата Конкордија, а разговараше и со македонскиот премиер Бранко Црвенковски. Рафарен потоа се врати во Атина, каде што учествува на самитот на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG