Достапни линкови

Загреб: Посета на Карла Дел Понте


Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Карла Дел Понте денеска е во кратка посета на Хрватска на разгвори околу некои меѓусебни несогласувања. Соработката на Хрватска со хашкиот трибунал е еден од условите за нејзината кандидатура за влез во Европската Унија.
XS
SM
MD
LG