Достапни линкови

Вашингтон: Наредната недела преговори со Северна Кореа


Соединетите Држави, Северна Кореја и Кина во наредната недела ќе започнат преговори за надминување на кризата околи северно-корејската нуклеарна програма, јави јапонската агенција Кјодо. Тоа ќе бидат први директни преговори меѓу високи претставници на Вашингтон и Пјонг Јанг од почетокот на кризата.
XS
SM
MD
LG