Достапни линкови

Багдад: Палестинската управа бара ослободување на Абу Абас


Палестинската управа побара ослободување на некогашниот лидер на палестинското движење на отпорот Абу Абас, кој беше уапсен во Багдад од страна на американските сили. Абас е обвинет за киднапирањето на италијанскиот патничкиот брод во 1985 година и за убиството на еден американец.
XS
SM
MD
LG