Достапни линкови

Вашингтон: 193 лица во САД болни од САРС


Во Соединетите држави 193 лица се заболени од висрусот на атипичната пневмонија, сооптшти центарот за контрола на болестите во Вашингтон. Светската Здравствена организација пак соопшти дека кинеските власти се уште не дозволиле пристап до воените болници во Пекинг во кои се третираат случаевите на смртоносниот вирус САРС.
XS
SM
MD
LG