Достапни линкови

Атина: Утре неформален самит на ЕУ


Утре во Атина ќе биде одржан неформален самит на Европската Унија и десет-те земји кандидати. Во Атина ќе допатува и генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан на разговори за ситуацијата во Ирак. Унијата сака Обединетите Нации да имаат клучна улога во повоениот Ирак.
XS
SM
MD
LG