Достапни линкови

Хановер: Средба Шредер - Блер


Денеска во Хановер ќе биде одржана средба меѓу германскиот канцелар Герхард Шредер и британскиот премиер Тони Блер прва по стартот на војната во Ирак. Разговорите, како што јавуваат агенциите, ќе бидат посветени на улогата на Обединетите Нации во пост-воениот Ирак.
XS
SM
MD
LG