Достапни линкови

Насирија: Состанок на претставниците на опозиционите групи


Во Насирија денеска треба да биде одржан состанок на преставниците на ирачките опозициони групи за обликот на идната власт. Со состанокот ќе раководи американскиот генерал во пензија Џеј Гарнер, кој ќе биде шеф на привремената администрација се додека ирачаните не формираат власт. Дел од ирачката шиитска опозиција соопшти дека нема да присуствува на состанокот.
XS
SM
MD
LG