Достапни линкови

Скопје: Убиено 20 годишно момче во Чаир


Синоќа околу 23 часот и 30 минути во скопската населба Чаир извршено е убиство на момче родено во 1983 година. Пукано е со огнено оружје во патничко моторно возило. Екипи на полицијата и заменик јавен обвинител и истражен судија, како што информираат во МВР извршиле увид на местото. Во министерството за сега не го соопштуваат идентитетот на убиениот.
XS
SM
MD
LG