Достапни линкови

Вашингтон: Ирачаните ќе изберат нова влада


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави за Би Би Си дека ирачаните на демократски избори ќе ја изберат новата влада. Соединетите Држави нема да определуваат кој ќе биде на чело на земјата, рече Пауел. Тој ја предупреди Сирија да не им дава засолниште на припадниците на режимот на Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG