Достапни линкови

Багдад: 109 Американци загинале, а 399 се ранети во војната во Ирак


Пентагон соопшти дека во војната против Ирак досега загинале 109 припадници на американските сили. Десетмина војници се изчезнати, седумина се заробени, а 399 биле ранети.
XS
SM
MD
LG