Достапни линкови

Будимпешта: Унгарците гласале за влез во ЕУ


Според првичните резултати од вчерашниот референдум во Унгарија за зачленување во Европската Унија, позитивно се изјасниле околу 84 насто од оние што гласале. Изборната комисија соопшти дека резултатите ќе бидат валидни и покрај тоа што гласале 46 насто од избирачите бидејки најмалку 2 милиона се изјасниле за влез во Унијата.
XS
SM
MD
LG