Достапни линкови

Вашингтон: Протести против американското воено присуство во Ирак


Илјадници демонстранти протестираа во Вашингтон против американското воено присуство во Ирак, при што дојде до судири со полицијата. Претходно, илјадници луѓе излегоа на улиците на Вашингтон во знак на подршка на американската интервенција во Ирак.
XS
SM
MD
LG