Достапни линкови

Тикрит: Американските сили напредуваат кон градот


Американските сили напредуваат кон градот Тикрит, последното поголемо упориште на ирачкиот режим. Агенциите јавуваат дека отпорот е многу слаб и оти ирачките сили ги напуштаат одбрамбените позиции околу градот.
XS
SM
MD
LG