Достапни линкови

Вашингтон: Средба на министрите за финансии и гувернерите на Г-7


Министрите за финансии и гувернерите на централните банки од групата 7 најразвиени држави, денеска во Вашингтон ќе разговараат за светската економија и обновата на Ирак. Според првичните проценки, за реконструкцијата на Ирак годишно ќе бидат потребни околу 20 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG