Достапни линкови

Будимпешта: Унгарците гласаат за зачленување во ЕУ


Граѓаните на Унгарија денеска на референдум се изјаснуваат за зачленувањето во Европската Унија. Според последните испитувања на јавното мислење, над 70 насто од унгарците го подржуваат влезот на Унгарија во Унијата.
XS
SM
MD
LG