Достапни линкови

Сеул: Предупредување од јужно корејскиот претседател


Јужно-корејскиот претседател Ро Му Хун изјави дека можеат да бидат предизвикани сериозни последици доколку на мирен начин не биде решена кризата со северно-корејската нуклеарна програма. Пјонг Јанг вчера соопшти дека нема намера да се откаже од нулеарната програма и бара директни преговори со Вашингтон.
XS
SM
MD
LG