Достапни линкови

Њујорк: Ирачкиот амбасадор во ОН замина од Њујорк


Ирачкиот амбасадор во Обединетите Нации Мухамед Ал Дури си замина од Њујорк, поради, како што изјави, притисоците врз него. Тој изрази надеж дека американските сили набргу ќе се повлечат од Ирак и оти во земјата ќе бидат организирани слободни избори.
XS
SM
MD
LG