Достапни линкови

Вашингтон: САД ќе испратат полициски и правни советници во Ирак


Соединетите Држави ќе испратат во Ирак двесетина полициски и правни советници, како претходница на планираните над илјада стручњаци од оваа област, кои треба да им помогнат на Ирачаните во формирањето на новите полициски сили. Тие ќе му бидат на располагање на пензионираниот генерал Џеј Гарнер, кој ќе ја раководи привремената цивилна администрација во Ирак.
XS
SM
MD
LG