Достапни линкови

Вашингтон: Јасно е дека Хусеин веќе ја нема власта во Ирак


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека не ја знае судбината на Садам Хусеин, но оти е јасно дека неговиот режим веќе ја нема власта во Ирак. Сепак, Буш додаде дека е рано да се каже дека војната е завршена.
XS
SM
MD
LG