Достапни линкови

Њујорк: Барање до Израел да не го нарушува либанскиот воздушен простор


Обединетите Нации побараа од израел да престане да го нарушува либанскиот воздушен простор со што се зголемуваат тензиите на и онака нестабилнотот подражје на Блискиот Исток. Ова барање уследи по вчерашните прелети на израелски воени авиони врз Бејрут, како и бомбардирање на герилците на Хезболах во јужен Либан.
XS
SM
MD
LG