Достапни линкови

Измир: Земјотрeс во западна Турција


Земјотрес со јачина од 5,6 степени според рихтеровата скала ја погодил западна Турција. Агенцијата анатолија јави дека неколку жители на Измир биле повредени, бегајки од домовите во паника. Епицентарот на земјотресот бил во Егејско Море.
XS
SM
MD
LG