Достапни линкови

Дагестан: 28 децан настрадале во пожар во училиште за глуви


28 деца настрадале, а над 100 биле повредени во пожарот што избувнал во едно училиште за глуви во главниот град на Дагестан Махачкала. Зградата на училиштето била целосно уништена,а спасувачката акција била отежната поради фактот што децата не можеле да го слушнат алармот.
XS
SM
MD
LG