Достапни линкови

Сеул: Посета на рускиот министер за одбрана Игор Иванов


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов, кој е во посета на Сеул, изјави дека Северна Кореја има право да ги развива енергетските капацитети, вклучувајки ги и нуклеарните, но оти треба да обезбеди транспарентност преку дозвола за враќање на инспекторите на Обединетите Нации. Во замена, според Иванов, Пјонг Јанг треба да добие гаранции за безбедноста.
XS
SM
MD
LG