Достапни линкови

Рамала: Средба на Арафат – Фишер


Германскиот министер за надворешни работи Јошка Фишер денеска во Рамала се сретна со палестинскиот лидер Јасер Арафат со кого разговараше за перспективите на мировниот процес. Фишер за мировниот процес вчера се состана со израелските лидери. Посетата на Фишер на регионот доаѓа по зголемените тензии по убиството врз еден од лидерите на Хамас.
XS
SM
MD
LG