Достапни линкови

Пјонгјанг: Посета на рускиот шеф на дипломатијата Игор Иванов


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов денеска и утре во Сееврна Кореја дискутира за регионалната безбедност поврзана со нуклеарната програма на Пјонгјанг. За идниот месец во Вашингтон е предвидена средба меѓу американскиот претседател Џорџ Буш и јужно корејскиот претседател Ро Мо Хун.
XS
SM
MD
LG