Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа ја предупреди Јапонија


Северна Кореја денеска ја предупреди Јапонија да не прави тензии во регионот бидејки оваа држава останува во дометот на северно-корејското оружје. Минатиот месец Јапонија лансираше сателит за набљудување на северно-корејската програма за развој на оружјето и за осомничената нуклеарна програма. Северна Кореја во 1998 лансираше проектил кој ја прелета Јапонија и заврши во Тихиот Океан.
XS
SM
MD
LG