Достапни линкови

Белград: Уапсени блиски соработници на Коштуница


Српската полиција синоЌа ги уапсила Раде БулатовиЌ, советник за безбедност на поранешниот југословенски претседател Воислав Коштуница и Аца Томиќ, поранешен началник на службата за воена безбедност во рамките на истрагата за убиството на српскиот премиер Зоран Ѓинѓиќ. Според полицијата, двајцата уапсени имале неколку состаноци со главните организатори на атентатот.
Ова е прв случај да биде уапсен близок соработник на Коштуница.
XS
SM
MD
LG