Достапни линкови

Париз: Посета на британскиот шеф на дипломатијата


Британскиот секретар за надворешни работи Џек Строу денеска во Париз ќе се сретне со својот француски колега Доминик де Вилпен, а подоцна во Мадрид и со шефот на шпанската дипломатија Ана Паласио. Разговорите ќе се однесуваат за обновата на Ирак по војната. Инаку, Франција е една од земјите најголеми противници на војната, додека Шпанија е најголем сојузник на САД и на Британија.
XS
SM
MD
LG