Достапни линкови

Пентагон: Бомбардирањето во Багдад ефикасно


Пентагон го оцени како мошне ефикасно бомбардирањето на зградите во Багдад, во кои, според американски воени проценки, би можеле да се наоЃаат Ирачкиот претседател Садам Хусеин И неговите синови, но засега нема информации за неговата судбина. Генерал Стенли Мек Кристал изјави дека од моментот кога се добиени разузнавачките информации за можното присуство на Хусеин, до дејствувањето поминале само 45 минути.
XS
SM
MD
LG