Достапни линкови

Пекинг: Според Кина утрешната дебата во ОН нема да помогне во случајот со Северна Кореа


Кина денеска соопшти дека утрешната дебата во Советот за безбедност на Обединетите Нации нема да помогне во намелувањето на тензиите околу нуклерарната програма на Северна Кореа. Кина смета дека ова прашање треба да биде решено преку директни резговори меѓу Соединетите Држави и Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG