Достапни линкови

Багдад: Бомбардирани цели каде што можеби престојувал Хусеин


Англо-американските сили бомбардираа цели во Багдад во кои се сомневаат дека престојувал ирачкиот лидер Садам Хусеин со неговите синови. Агенциите јавуваат само дека објектите кои биле цел се целосно уништени.
XS
SM
MD
LG