Достапни линкови

Скопје: Британскиот министер за Балканот во Македонија


Британскиот министер за Балканот Денис Мекшејн денеска престојува во Македонија. Тој ке разговара со претставници на македонската влада. Мекшејн вчера престојуваше на Косово каде истакна дека останувањето на УНМИК во оваа покраина зависи од способноста на привремените институции да ги исполнат европските стандарди.
XS
SM
MD
LG