Достапни линкови

Израел: Посета на Јошка Фишер


Германскиот министер за надворешни работи Јошка Фишер денеска замина во три-дневна посета на Израел на разговори околу ирачката криза и израелско – палестинскиот конфликт. Денеска во појасот Газа во одвоени оружени инциденти се ранети двајца палестинци и еден израелски војник.
XS
SM
MD
LG