Достапни линкови

Сибир: 21 ученик и еден наставник загинале во пожар


21 ученик и еден наставник настрадале во пожарот кој избувнал во едно училиште во источен Сибир. Според надлежните во Москва, 10 лица биле хоспитализирани. Причините за пожарот не се познати.
XS
SM
MD
LG