Достапни линкови

Москва: Посета на Кондолиза Рајс


Американскиот советник за национална безбедност Кондолиза Рајс денеска во Москва разговараше со рускиот министер за надворешни работи Игор Иванов. По состанокот, Рајс изјави дека имале конструктивни разговори, не соопштувајки други детали. И покрај разликите околу војната во Ирак, Вашингтон и Москва се определени за продолжување на стратешкото партнерство и меѓусебната соработка.
XS
SM
MD
LG