Достапни линкови

Хонг Конг: Бројот на заболени од САРС се искачи на 847


Бројот на заразените од смртоносниот вирус наречен САРС во Хонг Конг од 47 се искачи на 847. Болниците во Хонг Конг предвидуваат дека до крајот на месецов бројот на заразените био можел да изнесува три илјади. Досега во светот од САРС починале 95 лица. Последната жртва е од Канада каде во првинцијата Онтарио се регистриране и 170 болни.
XS
SM
MD
LG