Достапни линкови

Багдад: Нов напад на Багдад


Здружените американско-британски сили рано изутриуната започнаа нов напад за целосна контрола на Багдад. Агенциите јавуваат за артирелиски оган и експлозии што се слушаат од центарот на градот. Доцна синоќа ирачкиот председател Садам Хусеин издаде соопштение во кое бара од ирачките војници да се одвојат од своите единици и да формираат групи што ќе се борат против Американците.
XS
SM
MD
LG