Достапни линкови

Москва: Убиени тројца криумчари на дрога


Руските граничари убиле тријца криумчари на дрога кои се обиделе да пренесат сто килограми авганистанска марихуана и опиум во Таџикистан. Минатата година руските и таџикистанските погранични сили убиле повеќе од 50 криумчари на дрога. Околу три четвртини од светското производство на опиум се прави во Авганистан.
XS
SM
MD
LG