Достапни линкови

Хондурас: 86 загинати во бунт во затвор


Во судирите меѓу ривалските банди во еден затвор во Хондурас кои прераснале во бунт загинале 86 затвореници, а повеќе десетици се повредени. Станува збор за судир меѓу двете најголеми криминални групи од околу 450 колку, според полицијата ги има во Хондурас.
XS
SM
MD
LG