Достапни линкови

САД: Анти-воени демонстрации


Околу пет илјади луѓе одржале анти-воени протести во Оукленд недалеку од Сан Франциско, а ним им се придружиле и околу 700 студенти од универзитетот Беркли во Калифорнија. Во Чикаго демонстрирале околу 1500 луѓе, што како што пренесуваат агенциите е многу помалку од протестите што се одржуваа пред почетокот на војната.
XS
SM
MD
LG