Достапни линкови

Камбера: Според премиерот на Австралија војната не е блиску до крајот


Австралискиот премиер Џон Хауард изјави дека коалиционите сили постигнаа успех со влегувањето во Багдад , но оти војната во Ирак се уште не е блиску до крајот. Хауард рече дека е изненаден што ирачаните не пружиле систематски воен отпор. Австралија во коалицијата учествува со 2 илјади војници.
XS
SM
MD
LG