Достапни линкови

Багдад: Голем број Ирачани се повлекуваат од околината на аеродромот во Багдад


Голем број ирачани се повлекуваат од околината на аеродромот во Багдад и се упатуваат кон центарот на градот, јавува Ројтерс. Британскиот секретар за одбрана Џеф Хун изјави дека припадниците на Републиканската гарда во Багдад се обидуваат да се прегрупираат. Според Хун, освојувањето на багдадскиот аеродром е голем психолошки удар за ирачкиот режим. Ројтерс јавува и за нови експлозии во центарот на Багдад.
XS
SM
MD
LG