Достапни линкови

Вашингтон: Посета на Хавиер Солана


Евро-комесарот Хавиер Солана денеска во Вашингтон ќе разговара со американскиот потпретседател Дик Чејни и државниот секретар Колин Пауел. Европската Унија бара клучната улога во реконструкцијата на Ирак по војната да ја имаат Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG