Достапни линкови

Букурешт: Средба на премиерите на седумте држави што треба да станат членки на НАТО


Премиерите на 7-те држави, кои во наредната година треба да станат членки на НАТО, одржуваат дводневен состанок во Букурешт. Предвидени се разговори за трансформацијата на НАТО во контекст на новите безбедносни закани во евро-атланскиот регион.
XS
SM
MD
LG