Достапни линкови

Софија: Љубчо Георгиевски останува на чело на ВМРО-ДПМНЕ


Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Љубчо Георгиевски, размислувал за можноста да замине од партијата, но се уште било рано да се донесе конечното решение за тоа, јави бугарската агенција Фокус. Ова го изјавил самиот Георгиевски денеска во Софија по средбата со шефот на бугарската дипломатија Соломон Паси, на чија покана престојува во Бугарија.
XS
SM
MD
LG